Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Co je nového > 18. 6. - Vysočinka zahraje k 50 letům kněžství našemu kamarádovi faráři Jožkovi Labudovi.

18. 6. - Vysočinka zahraje k 50 letům kněžství našemu kamarádovi faráři Jožkovi Labudovi.Oslava kněžského výročí
V roce 2007 slavil pan Jozef Labuda desetiletý pobyt v Červené Řečici, kde působil jako farář. Současně se tento rok váže i k dalšímu výročí, kdy pan farář Labuda mohl poprvé obléci kněžské roucho.
Uběhlo 15 let a pan farář oslavuje 50 let kněžství. Jak sám několikrát vypravoval, nebyl to vždy veselý a klidný život, ale víra mu ve všem pomohla. „Bylo to tak tvrdé období, ale teď si uvědomuji, byla to velká škola, že všechna ta přátelství jsou konečná, ale to s tím jedním je nejdůležitější.“ (citace z Referátu Oral history, prosinec/2019, Alexandra Grúňová)
V našem městě otiskl nesmazatelně svou stopu, zanechal tam kus svého čistého a velkého srdce. Nám nezbývá než mu do dalšího života popřát hodně zdraví a poděkovat mu za vše, co pro město Červená Řečice udělal. Moc si toho vážíme.
Děkujeme, Jožko. Děkujeme, pane faráři.
Kdo by chtěl panu faráři poděkovat a poblahopřát osobně, tak samozřejmě může. Tuto sobotu 18. 6. 2022 od 10.00 hodin se bude konat v Kostele Narození Panny Marie v Želivě Mše svatá - na poděkování za 70 let života opata Jáchyma a 50 let kněžství P. Gabriela.
Michal a Dana Bezstarostovi